İslam Dünyası - İslami Paylaşımın En Büyük Adresi
Forumdan daha fazla yararlanmak ve foruma katkıda bulunmak için lütfen üye olunuz.
Forumdan daha fazla yararlanmak ve foruma katkıda bulunmak için lütfen üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Azrail araya girdi

YazarMesaj
atalaycagri
Administrator
atalaycagri

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1455
Başarısı Başarısı : 3939
Puanı Puanı : 5
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/02/10
Nerden Nerden : İzmir

Azrail araya girdi Empty
MesajKonu: Azrail araya girdi   Azrail araya girdi I_icon_minitimeÇarş. Şub. 10, 2010 11:20 pm

Azrail araya girdi

Azrail anını almaya geldiğinde Hz.İbrahim, canını kolay teslim etmez. Azrail'e:

- Yürü git, Sultana arzet, halilinden can istemesin artık, der.

Yüce Allah buyurur ki: "Eğer Halil'imsen haliline canını feda et! Halbuki sen caınını vermemeye uğraşıyorsun. Başka kim böyle dostundan canını esirger?"

Yanında bulunanlardan biriside Hz.İbrahim'e

-Ey alemin nuru, neden Azrail'e can vermiyorsun? Aşıklar bu yola canlarını koyarlar; sen ise bir canını esirgiyorsun diyiince:

Halillullah derki.
- Ben hemen canımı verecektim ama araya Azrail girdi. Halbuki ateşe atılırken Cebrail gelmiş, "Ey Halil, benden bir şey iste" demişti. O zaman ben Cebraile bakmadımben. Çünkü yolumu kesiyor, beni Rabbimden alıkoyuyordu. Cebrail'e bile baş eğmemişken ben, nasıl olur da Azrail'e can veriririm?

Allah'tan "Canını feda et" sesi,ni duymadıkça can veremem ben. Fakat O can vermemi emrederse, bütün can ülkesi yarım arpa bile etmez bence. O emretmedikçe iki alemde de canımı başka birisine teslimm edemem ben. Diyeceğim bundan ibaret.
Kaynak: Mantıku't - Tayr, Feridüddin Attar
https://islamdunyasi.forum.st

Azrail araya girdi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Azrail'n Güzelliği